Головна » Події » Віртуальна виставка "Життєвими шляхами Франкової долі".
17.08.2016
Віртуальна виставка "Життєвими шляхами Франкової долі".

«Не ридать, а добувати,

Хоч синам, як не собі,

Кращу долю в боротьбі».

                                          І. Франко

Вибрані твори: В 3-х т. Т. 1: Поезії, поеми. 2-е вид., доп. / Ред. Колегія Скотний В. та інші; упор. Шалата М. – Дрогобич: Коло, 2005. – 824 с.

         До першого тому вибраних творів Івана Франка увійшли основні оригінальні поезії письменника - серед них і ті, що в режимний час не друкувалися, - а також три його найпопулярніші поеми. Твори, як правило, подаються за першодруками або за останньою прижиттєвою авторською публікацією із максимальним дотриманням мови поета.

 

 

 Вибрані твори: В 3-х т. Т. 2: Проза, драматургія. 2-е вид., доп. / Ред. Колегія Скотний В. та інші; упор. Гузар З. – Дрогобич: Коло, 2005. – 712 с.

         До другому тому вибраних творів Івана Франка у трьох томах увійшли кращі оповідання письменника, роман "Перехресні стежки", драма "Украдене щастя".

 

   Вибрані твори: В 3-х т. Т. 3: Літературознавство, публіцистика. 2-е вид., доп. / Ред. Колегія Скотний В. та інші; упор. Баган О. – Дрогобич: Коло, 2005. – 690 с.

         У третьому томі вибраних творів Івана Франка у трьох томах зібрано його літературознавчі, публіцистичні та політологічні праці. Вперше в українській видавничій практиці твори письменника і вченого друкуються без купюр.

 Ідейний провідник української нації / Укладач Гах Й.М. – Івано-Франківськ, 2016. – 356 с.

         Книга підготовлена колективом авторів за участю ректорів, професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів Івано-Франківська, Києва, Львова, Чернівців, Дрогобича, керівників культурно-освітніх закладів та творчих спілок Прикарпаття та розрахована на широке коло читачів – всіх тих, кому дороге і рідне Франкове слово.

 

«У важкі часи безправ’я і темряви він був для Західної України і університетом, і енциклопедією, і академією наук, і народним, не затвердженим ніякою монаршою ласкою міністром культури та освіти…»

                                                                                                                          П. Тичина

   А 85 – Арсенич П. Іван Франко і Прикарпаття. – Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2006. – 352 С.

         У книзі на основі архівних, літературних і музейних джерел, газетно-журнальних повідомлень, публікацій І. Білинкевича, В. Полєка та інших дослідників розповідається про одного з найвизначніших духовних провідників України, письменника, вченого, публіциста,  громадсько-політичного діяча Івана Франка та про його перебування в містах і селах Івано-Франківської області.

         В окремому розділі подаються відомості про братів, дітей, онуків Івана Франка, про його сучасників, уродженців та жителів Прикарпаття, з якими особисто спілкувався та листувався великий Каменяр.

         Книга ілюстрована багатьма фотографіями, переважно зі збірки автора книги.

 

  Горак. Р.Д. Тричі мені являлася любов. Повість-есе. – Львів: Центр Європи, 2006. – 156 с.

         Всього один вірш із третього жмутку безсмертного «Зів’ялого листя» та один лист Івана Франка до свого молодшого товариша Агатангела Кримського взяв Роман Горак за основу для створення своєї повісті-есе «Тричі мені являлася любов», щоб розповісти про ті сторінки в житті письменника, які завжди закривала за бронзовіла постать вічного революціонера, та які завжди залишались поза увагою дослідників.

         Видання, вперше щедро проілюстроване фотоматеріалами, запрошує кожного заглянути у лабораторію духа письменника.

 

«Іван Франко – наш найкращий провідник, наш учитель, ясне сонце на українському небі…»

                                                                                                                       В. Стефаник

                                                      

 Тарас Франко. Вибране: У 2-х томах. – Том 1 / упор. Є. Баран, Н Тихолоз. – Івано-Франківськ: Сеньків М.Я.,  2015. – 964 с.

         У книзі подано художню, наукову, мемуарну та епістолярну спадщину Тараса Івановича Франка (1889-1917), українського письменника, науковця, сина Івана Франка.

         Це перше найповніше видання творів письменника, підготовлене до 125-річчя від дня його народження.

 Тарас Франко. Вибране: У 2-х томах. – Том 2 / упор. Є. Баран, Н Тихолоз. – Івано-Франківськ: Сеньків М.Я.,  2015. – 760 с.

         У книзі подано художню, наукову, мемуарну та епістолярну спадщину Тараса Івановича Франка (1889-1917), українського письменника, науковця, сина Івана Франка.

         Це перше найповніше видання творів письменника, підготовлене до 125-річчя від дня його народження.     

   

«Ми не можемо назвати, мабуть, жодної ділянки людського духу, в якій би не працював Іван Франко і в якій він би не був великий…»

                                                                                                                 П. Загребельний

 

 

 Горак Р. Франкова Ясениця-Сільна / Роман Горак. – Львів: Апріорі, 2015. – 216 с.

         Книжка є першою спробою розповісти про це село, якому не завжди приділяли достатньо уваги дослідники творчості Івана Франка та його біографи. Вона розповідає про долю багатьох сучасників Івана Франка з цього села.

 

  Гундорова Тамара. Невідомий Іван Франко: Грані Ізмарагду. – К.: «Либідь», 2006. – 360 с.; іл.

         У книзі подаються вибрані твори Івана Франка, які супроводжуються розлогими статтями-коментарями про основні аспекти культурної феноменології письменника. Вперше в українському літературознавстві розглядається цілісність культурного, філософського й художнього мислення Франка та описуються основні поняття етико-естетичного універсуму Франка, його культурні символи, маски та образи. В центрі уваги  - символічна автобіографія письменника, гностичні колізії творчості, культурний синтез, натурфілософія і антропологія Франка.

      

   Завжди вчитель: Іван Франко: фотоальбом /Р. Горак, В. Пилип’юк. – Львів: «Світло й тінь, 2006. – 271 с.

         У книзі зафіксовано віхи життя і творчості видатного письменника, передано дух того часу, а також показано ті місця, в яких в свій час побував, жив і творив Іван Франко. Фотомитець вміло побудував місток між минулим і сучасністю, що дає змогу читачеві і глядачеві відчути і побачити по через світлини цей зв'язок.

Категорія: Події | Переглядів: 393 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Четвер, 15.11.2018, 07:46


Untitled
ГОЛОВНА
ПРО БIБЛIОТЕКУ
СТРУКТУРА
НОВИНИ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ПОСЛУГИ
ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ

Пошук

Нові видання обласної
бібліотеки для юнацтва

Календар знаменних і пам’ятних дат на 2019 рік

Віртуальна виставка "Українські герої-символ гідності"

Віртуальна виставка «День Незалежності - світле свято української державності»

Всі видання

Наше опитування

Чи відвідуєте Ви нашу бібліотеку?
Всього відповідей: 213

Календар

«  Серпень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

Статистика

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET КОМПІК ІФ інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Розмістити оголошення, фірми, установи, сайти та інше. Івано-Франківськ
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вихід

Форма входу

Cтворення сайтів Івано-Франківськ Хостинг від uCoz |