Івано-Франківська обласна бібліотека для юнацтва

Творимо милосердя разом

Творимо милосердя разом

         Іванова Н.В, завідувачка абонементу   Івано-Франківської   

                               обласної  бібліотеки для юнацтва

Проблема збереження і зміцнення індивідуального та громадського здоров’я населення набула останнім часом значної актуальності в усьому світі. Значною мірою це стосується України. Природно, що особливу турботу викликає здоров’я молодого покоління – найбільш перспективної частини суспільства.

Очевидно, що запровадження зорового способу життя може позитивно вплинути на стан здоров’я нашого молодого покоління. Ось чому обласна бібліотека для юнацтва спільно з обласною організацією товариства Червоного Хреста, ще в жовтні 2002 року , організувала молодіжне об’єднання «Творимо милосердя разом» з метою популяризації ідей ТЧХ (товариства Червоного Хреста) та виховання у молоді милосердя, терпимості, заперечення насильства в суспільстві та поширення здорового способу життя. А також профілактики наркоманії, алкоголізму та Сніду. А головне – виконання умов бібліотечної програми «Через бібліотеку – за здорове покоління».

Девіз об’єднання – захищати незахищених, допомагати страждальцям. Якщо ваші серця відкриті для співчуття і горе ближнього – ваш біль, завітайте до нашого об’єднання.

Членами молодіжного об’єднання є учні 9-11 класів ЗОШ, профтехосвіти та студенти вищих навчальних закладів.

Керівниками молодіжного об’єднання є завідувачка абонементу обласної бібліотеки для юнацтва Наталія Іванова та головний спеціаліст по роботі з молоддю ТЧХ Олена Вільчинська.

На засіданнях об’єднання піднімаються актуальні питання сьогодення, толерантності, заперечення насильства у сім'ї, суспільстві, ведення зорового способу життя молоді.

З метою інформування молоді використовуються різні шляхи надання інформації: бесіди-діалогои, лекції, диспути, тренінги, рольові ігри, круглі столи, вечори-зустрічі та інші. Ці заходи носять інформаційний, пізнавальний та дискусійний характер, під час їх проведення юнаки та дівчата мають можливість висловити свою думку, поставити запитання і отримати відповіді на них.

Тематика засідань різноманітна: година роздумів «Чи бути здоровим – вирішуй Ти!», тренінг для старшокласників «Життя – не маскарад, життя – це дар Божий», диспут «Бути зоровим – це модно! Класно! Круто!», урок чуйності та добра «Милосердя – це не слово, а вчинок», вечір-діалог «Молодь в оманливому світі спокуси», година спілкування «Зроби крок назустріч життю» та інші.

Популяризації літератури щодо формування толерантності особистості сприяли круглий стіл «Простір толерантності», тренінг «Кодекс толерантності», вистака-діалог «Толерантність – шлях до згоди», диспут «Риси толерантності особистості», тест «Чи Ви толерантні?».

«В ім’я добра і милосердя» під такою назвою відбувся круглий стіл, в якому взяли участь делегація Червоного Хреста із Швеції та представники обласного товариства Червоного Хреста України.

Зважаючи на те, що за останні роки наркоманія стала гострою проблемою для молоді працівники бібліотеки спільно з обласним і міським Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді провели інформаційно-мотиваційний тренінг «Наркотику – ні!» та анкетування «Чи схильний ти до наркотиків?». З членами об’єднання провели також відверту розмову з лікарем-наркологом «Наркоманія: розмова начистоту», тренінг «Наркоманія – знак біди», круглий стіл «Я занепокоєний… А ти?», годину спілкування «Віч-на-віч», на яких молодь мала змогу отримати індивідуальну консультацію від лікарів. Одне із засідань пройшло у формі науково-практичної конференції «Наркоманія – результат завжди драматичний». На конференцію були запрошені головний спеціаліст Івано-Франківського міського Центру соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді Анатолій Яцевич, психологи з обласного наркологічного диспансеру Ірина Філічева та Галина Борин. Працівниками бібліотеки проведена презентація бібліотечної виставки-застереження «Безжалісний ворог юності – наркоманія». Під час цих всіх заходів слухачі отримали інформаційні буклети, листівки з профілактики наркоманії.

Члени об’єднання взяли участь у здійсненні проекту обласним ТЧХ «Твоє життя – твій вибір», який був присвячений профілактиці ВІЛ-інфекції. На базі бібліотеки організовуються вистаки-застереження «СНІД – людство під загрозою», вистаки-роздуми «СНІД: знати, щоб жити», «СНІД – не зруйнує світ», виставка-вікторина «Життя під загрозою смерті». Представлені видання подають основні відомості про шляхи поширення смертельної інфекції та способи її профілактики на ґрунті контролю за своєю поведінкою, християнських та загальнолюдських морально-етичних цінностей. Саме цю тему розкриває лікар, викладач Державного медичного  університету, кандидат медичних наук Ігор Грижак та доктор медичних наук, професор Богдан Дикий у своїй книзі «Анти-СНІД: поради для тебе». Також широко представлена програма «Світовид», розроблена обласним Центром соціальних служб для молоді за сприяння Івано-Франківської Асоціації молодих медиків. Крім цього, проводились: бесіди «Знати, щоб жити», «СНІД – рана людства», «Немилосердний діагноз: СНІД» з лікарем-епідеміологом обласного Центру профілактики та боротьби зі Снідом Лідією Мурзовою; диспут «СНІД. Міфи і реальність» за участю лікаря-інфекціоніста; година-роздум «Життя прекрасне – не згуби його»; вікторина «ВІЛ-інфекція та СНІД у світі та в Україні»; година-спілкування «СНІД – проблема суспільства і людини» із виконуючою обов’язки завідувачки відділом особливо небезпечних інфекцій обласної санепідемстанції Надією Галюк; зустріч із завідувачкою відділом лабораторних досліджень діагностики та профілактики СНІДу та інших інфекцій Марією Старченко «Молодь і СНІД: серйозний погляд»; вечори-зустрічі із цікавими людьми – лікарями, юристами, психологами, що проводились у формі запитані і відповідей, невимушеності спілкування, користувачі могли подати запитання у письмовій формі та отримати на них відповіді.

Не залишають без уваги члени молодіжного об’єднання і тему туберкульозу – давнього і небезпечного ворога людства. В книгозбірні відбуваються презентації бібліотечної виставки-факту «Про туберкульоз повинні знати всі», вистаки-застереження «Туберкульоз: епідемія в Україні». На засіданнях лікарі фтизіапедіатричної поліклініки розповідають про методи запобігання захворюванню, важливість особистої гігієни, здорового способу життя. Учасники зустрічей мають можливість переглянути навчальний відеофільм «Туберкульоз – бомба для нації». Крім цього, учасники засідань одержують індивідуальну консультацію спеціалістів під час проведення годин спілкування «Лагідний і мовчазний убивця – туберкульоз».

Запобіганню поширення тютюнопаління серед молоді сприяють молодіжні акції «За хмарою тютюнового диму», «Не палю, не палив і не буду палити», «Кидаймо палити, якщо хочемо жити». В рамках цих акцій молоде покоління має можливість дізнатися про історію відкриття тютюну, про шкідливий вплив нікотину на людський організм, ознайомитись із виданнями представленими на бібліотечній виставці «Я досягну успіху без куріння». Учасники молодіжного об’єднання взяли участь в диспуті «Палити не модно, модно –  не палити», валеологічному тренінгу «Скажемо курінню – НІ!», пізнавальній годині «Тютюнопаління – це не для мене!», прослухали огляди літератури та періодичних видань про шкідливість тютюнопаління.

Вважаємо за необхідне, на засіданнях піднімати питання: «Молодь і алкоголізм». З розповіддю про проблеми молодіжного алкоголізму, наслідки його вживання розповідають лікарі-наркологи обласного наркодиспансеру, спеціалісти з міської соціальної служби в справах молоді, інформують про програми за якими вони працюють з молоддю. Працівники бібліотеки ознайомлюють із виданнями представленими на бібліотечній виставці «Міфи та реальність про алкоголь: твоє здоров’я в твоїх руках». Проводились також із молоддю тренінги «Алкоголь: Так? Ні! Твій вибір», «Алкоголь і нікотин – руйнівник підростаючого покоління».

Однією з форм порушення прав людини в сучасному світі є торгівля людьми. На жаль, це явище має місце і в Україні. До тенет торговців «живим товаром» потрапляють жінки та діти. Особливою групою ризику є підлітки, зокрема дівчата. Обласна організація ТЧХ разом з міжнародною організацією з міграції співпрацюють у проекті «Боротьба з торгівлею людьми в Україні» за підтримки агентства США з міжнародного розвитку. Обласний координатор проекту Олена Вільчинська разом з обласною бібліотекою для юнацтва здійснює цей проект у нашому місті та області. На протязі останніх років прочитані міні-лекції для молоді, проведені круглі столи, тренінги, рольові ігри, галереї думок, в яких беруть участь старшокласники ЗОШ, учні ВПУ та студенти ВНЗ. Під час зустрічей розповсюджуються плакати, листівки, брошури, пам’ятки.  В рамках Міжнародної програми «Протидія торгівлі людьми» при підтримці Міжнародної організації з міграції провели тренінг «Не стань жертвою торгівлі людьми» за участі спеціаліста по роботі з молоддю обласного ТЧХ Олени Вільчинської та голови Тисменицької районної організації ТЧХ Марії Федик. Багато цікавих вправ було включено до тренінгу: «Ознаки торгівлі людьми», «Причини виїзду людей за кордон», «Методи вербування», «Наслідки торгівлі людьми», «Як ми можемо допомогти». З великим захопленням молодь переглянула відеоматеріали «Станція призначення – життя», уривки з фільму «Жертви мовчання». До уваги учасників засідання була представлена бібліотечна виставка «Ваша доля – у ваших руках».

Одне із засідань провели у формі презентації книги «На паперті Колізею», яку написала редактор програм обласного телебачення «Галичина» Надія Семенкович. Ця збірка новел-есе – болючі розповіді про життя українських жінок-заробітчанок в Італії. Ці невигадані історії – чийсь біль, біді, але наш спільний сором. Змінені імена дійових осіб та обставини долі цих людей, примушують читача задуматися: хто ми на цій землі?

Ми сподіваємося, що наша робота допоможе молоді вести здоровий спосіб життя,  підвищити рівень знань стосовно прав людини, запобігти їх порушенням та тим самим збереже майбутнє нашої країни.

Неділя 21.07.2024


Untitled
ГОЛОВНА
ПРО БIБЛIОТЕКУ
СТРУКТУРА
НОВИНИ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ПОСЛУГИ
ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ

Пошук

Нові видання обласної
бібліотеки для юнацтва

Інформаційний дайджест до 90-річчя від дня народження Параски Хоми

Календар знаменних і пам’ятних дат на 2022 рік

Лауреати обласної ім. В. Стефаника та міської ім. І. Франка літературних премій.

Всі видання

Наше опитування

Чи відвідуєте Ви нашу бібліотеку?
Всього відповідей: 241

Календар

«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

Статистика

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET КОМПІК ІФ інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Розмістити оголошення, фірми, установи, сайти та інше. Івано-Франківськ
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вихід

Форма входу

Cтворення сайтів Івано-Франківськ Хостинг від uCoz |