Головна » Події

13 вересня Івано-Франківська обласна бібліотека для юнацтва об'єднала на недільній святковій зустрічі учасників фестивалю «Рекітське Сузір'я 2020» та членів МАЛІЖ - міжнародної академії літератури і журналістики.

Вітальні слова звучали від Мар'яни  Лашти, завідувачки читальним залом обласної бібліотеки для юнацтва.

Вручення грамот, дипломів та журналів МАЛІЖ провела Катерина Говера-Мельничук, керівник Івано-Франківського відділення-філії МАЛІЖ.

На зустрічі була представлена перша маленька персональна виставка картин юної художниці Злати Хтеми. 

Зустріч МАЛіЖан в Івано-Франківській обласній бібліотеці для юнацтва стала чудовим майданчиком для презентації її творчості. Вітаємо тебе, Злата Хтема і бажаємо творчих успіхів, розвитку і бажання творити!

Зустріч була атмосферною, батьки, що підтримують дітей в їхніх починаннях гучними оплесками вітали своїх чад.

Кожен із 25 запрошених учасників  і Маліжан отримали відзнаки. Бажаємо дітям творчих успіхів та особистісного розвитку в майбутньому.

Ми хочемо слова подяки виголосити - Ректору МАЛІЖ - Василю Федоровичу Тарчинцю за підтримку творчих дітей та молоді України та за її межами, це безцінно!

Категорія: Події | Переглядів: 8 | Дата: 15.09.2020

27-го серпня день народження геніального митця, великого сина України Івана Яковича Франка.

          Усебічно обдарований, енциклопедично освічений, надзвичайно працьовитий, Франко виявив себе на багатьох ділянках української культури. Автор майже шести тисяч творів, наукових досліджень, поет, прозаїк, критик, історик та філософ, фолькльорист та етнограф, мовознавець та журналіст. Володів 14 мовами.

          З нагоди дня народження Івана Франка обласна бібліотека для юнацтва презентує книжково-ілюстративну виставку «Іван Франко – дух, наука, думка, воля».

          До уваги користувачів представлено книги, монографії, статті із періодичних видань які висвітлюють літературну та громадсько-політичну діяльність Івана Франка, основні сторінки життя і творчості письменника, художні твори, ліричні збірки поета, спогади відомих людей, які знали Івана Франка.

          Твори Івана Франка захоплюють та хвилюють через півтора століття. Повна життєвої правди його творчість справедливо належить до золотого фонду української та світової класики, а сам Франко на сьогодні єдиний український поет, який номінувався на здобуття Нобелівської премії з літератури.

Категорія: Події | Переглядів: 34 | Дата: 25.08.2020

Перед Днем Незалежності України ми завжди згадуємо, який нелегкий шлях боротьби пройшов український народ за право мати свою національну державу. 24 серпня 1991 р. Верховна Рада України проголосила незалежність України та створення самостійної держави.

         Цей день назавжди увійшов в історію держави золотою сторінкою її  біографії, започаткував нову епоху в житті нашого народу.

         З нагоди 29-ї річниці Незалежності України обласна бібліотека для юнацтва презентує бібліотечну виставку «День Незалежності світле свято української державності» де представлені історичні книги, монографії, періодичні видання, публікації присвячені становленню української нації та шлях боротьби за  незалежність України від минулого до сьогодення.

         Незалежна демократична Україна продемонструвала Європі і всьому світові що українці – міцна духом нація. Ми знаємо, що ми єдині, що перемога буде за нами. Єдина Україна – іншого шляху у нас немає.

         Зі святом Вас, українці. Слава Україні!

Категорія: Події | Переглядів: 36 | Дата: 20.08.2020

         Національні символи – це свідчення високого духу народу, його історичних прагнень, унікальності, своєрідний генетичний код нації. Вони покликані служити надійною основою формування її патріотизму, національної свідомості.

         23 серпня День Державного прапора України.

         Обласна бібліотека для юнацтва з цієї нагоди презентує для користувачів книжкову виставку – панораму «Символ незалежної держави», де представлені книги, статті з періодичних видань, альбоми, монографії, цікаві факти про наш символ – український прапор, який є втіленням національної єдності, честі, гідності українців.

Категорія: Події | Переглядів: 40 | Дата: 20.08.2020

Невід’ємною складовою роботи бібліотеки є збереження та примноження традицій, звичаїв та обрядів пов’язаних з народним календарем.

          19 серпня християнський світ відзначає заключне свято літнього циклу – Спаса.

          Своїм корінням свято Яблучного Спаса іде в ті часи, коли від вирощеного урожаю залежало, яким буде наступний рік: селяни святкували закінчення річного трудового циклу і початок  збору врожаю в саду та на городі, та завжди відзначали його з великою урочистістю.

          З нагоди свята в обласній бібліотеці для юнацтва презентовано книжкову виставку «Прийшов Спас – іде літо від нас».

          До уваги користувачів представлено книги та періодичні видання, де розповідається про народні звичаї та традиції нашого народу, національні особливості українських свят і пов’язаних з ними атрибутики та символіки.

Категорія: Події | Переглядів: 45 | Дата: 18.08.2020

Літературні жанри схожі на групи живих істот. Вони зароджуються, формуються, розвиваються, змінюються, а часто й вимирають.

(Слова видатного письменника-фантаста Станіслава Лема).

 

Fantasy  - саме той жанр літератури, який зараз переживає свій розквіт. Він подобається всім – підліткам та дорослим, молодим початківцям письменникам та знаним авторам, що пробують себе в незвичному жанрі, навіть літературні критики і філологи пишуть статті та кандидатські присвячені світам Професора Толкієна та Джорджа Мартіна. Для тих юних читачів, хто ще не спробував нічого крім Гаррі Поттера та Відьмака ( бо їх здається читали та дивились усі J ), ми пропонуємо невелику підбірку українських та зарубіжних фентезі книг – динамічний сюжет, захопливі  пригоди і відкриття, таємничі та харизматичні герої, все це зробить вас фанатами цього жанру та розкриє багатогранність книжкового всесвіту.

Категорія: Події | Переглядів: 40 | Дата: 10.08.2020

З 1 по 30 вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки». Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цього року вже понад 20 країн світу заявили своє бажання провести конкурс.

В Україні конкурс пройде вже дев’ятий рік поспіль. Конкурсний список складається з понад 89 тисяч пам’яток історико-культурної спадщини з усіх областей України, в тому числі Криму. За попередні роки понад 2700 учасників завантажили понад 280 тисяч світлин майже 35 тисяч об’єктів культурної спадщини – культових споруд, будинків, палаців. Проте більша частина культурної спадщини України все ще не має своїх світлин у Вікіпедії. Конкурс має на меті це виправити.

Запрошуємо всіх долучатися до конкурсу, завантажувати фотографії, показати унікальність історико-культурних об’єктів свого краю та привернути увагу до стану їхнього збереження.

Категорія: Події | Переглядів: 46 | Дата: 03.08.2020

Товариство з обмеженою відповідальністю «Статус-Україна» продовжує роботу над X випуском книги інформаційно-видавничого проекту «Успішна жінка».

Проект засновано з метою відображення високого соціального статусу успішних, ділових та цілеспрямованих жінок в житті країни, адже сучасна жінка – гордість нашого сьогодення та яскравий взірець для наслідування прийдешнім поколінням. Державні зобов’язання у досягненні гендерної рівності є однією з передумов забезпечення стабільного розвитку українського суспільства на засадах демократії та, посилаючись на Конституцію України і закони України «Про інформацію», проект реалізується за підтримки ВРУ, міністерств, МАН України, Інституту демографії та соціальних досліджень ім. В. Птухи.

До участі у проекті «Успішна жінка» запрошуються жінки - керівники підприємств, державних і недержавних структур, громадських організацій, окремі особистості - провідні спеціалісти різних галузей, громадські діячі, митці, учасники державних та громадських акцій, які досягли статусу успішної жінки завдяки щоденній та наполегливій праці.

Вихід книги з друку планується у грудні 2020 року.

Інформація розміщується додатково в інтернет-мережі: status-ua.com.ua .

 

Категорія: Події | Переглядів: 43 | Дата: 31.07.2020

Як глибоку криницю важко осягнути одразу, так і людське життя не зміряєш одним поглядом.

 

«Духовний глава українського народу», «будівничий нації», «князь Української Церкви», «український Мойсей» — такими високими словами нарекли митрополита Андрея Шептицького історики, які наголошують на його винятковій ролі в історії Української Церкви й народу. Церковний діяч, просвітник, що відкрив серця тисячам людей для Віри та завжди тримав відкритим своє серце для всіх, що потребували допомоги. Своїми життєвими принципами та духовними настановами став у важкі часи прикладом для наслідування молодого покоління духовенства та захисником українського селянства від свавілля влади. Митрополит – це людина в ореолі слави, святості, великий гуманіст, меценат та пастир. Він для багатьох вірних, ще за життя став святим, завдяки своїй мудрості, ревній вірі, доброті і відданості пастві.  Це людина, яка багато зробила для нашого національного відродження – і в Церкві, і в світському житті, і в економіці. За 44 роки митрополичого служіння Андрея Шептицького в Галичині сім разів змінювалася влада.   Благословенний великою мудрістю та людяністю він провадив свій народ дорогою Віри та Любові.
          До відзначення 155-ої річниці з дня народження митрополита Андрея Шептицького обласна бібліотека для юнацтва підготувала книжкову виставку присвячену великому гуманісту та пастору України «Його ім’я залишиться назавжди благословенним…».

 

Категорія: Події | Переглядів: 53 | Дата: 28.07.2020

«Письменник беззаперечно світового масштабу, Винниченко жив і творив для нас,
для майбутнього, твердо вірив у відродження Української нації.»
                                                                                М. Слабошпицький

 

 

Про Володимира Винниченка – політика, літератора, художника – сказано багато, написано не одне дослідження, захищені дисертації. Ця людина все життя розривалася між творчістю і політикою, прагнучи поєднати ці дві іпостасі. Людей, які були близькими йому, глибоко вражала його безкінечна енергія, дивовижна працьовитість,  вірність власним поглядам та ідейним постулатам. Як письменник, Володимир Винниченко залишив нам понад 100 оповідань, п'єс, 14 романів, 41 книжку щоденникових записів на 13 тисяч сторінок, величезне листування, велику кількість завершених, але не опублікованих праць. Саме Винниченко автор славнозвісних чотирьох Універсалів.

З ім’ям В. Винниченка також пов’язані найважливіші політичні процеси перших десятиліть ХХ століття - створення і функціонування впливових національних політичних партій, піднесення національно-визвольної боротьби, вибуху Української революції, відродження нації й національної державності, реалізації ідеї соборництва. Перший голова першого національного уряду України - Генерального Секретаріату, організатор антигетьманського повстання, глава Директорії УНР.

До 140-річчя видатної постаті в літературному, громадському та політичному житті України ХХ століття обласна бібліотека для юнацтва підготувала Виставка-літературний портрет

«Грані великого таланту».

Для всіх, хто зацікавиться біографічним та літературним життям Володимира Винниченка, ми презентуємо підбірку науково-літературних праць, що відкриють грані таланту цієї видатної персоналії.

Категорія: Події | Переглядів: 57 | Дата: 25.07.2020

1 2 3 ... 57 58 »
П`ятниця, 18.09.2020, 18:08


Untitled
ГОЛОВНА
ПРО БIБЛIОТЕКУ
СТРУКТУРА
НОВИНИ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ПОСЛУГИ
ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ

Пошук

Нові видання обласної
бібліотеки для юнацтва

Експрес-інформація "Поет і Борець: Марко Боєслав"

Календар знаменних і пам’ятних дат на 2020 рік.

Справою українства жив і дихав (до 175-річчя від дня народження Євгена Желехівського, українського лексикографа, фольклориста, педагога)

Всі видання

Наше опитування

Чи відвідуєте Ви нашу бібліотеку?
Всього відповідей: 223

Календар

«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Архів записів

Статистика

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET КОМПІК ІФ інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Розмістити оголошення, фірми, установи, сайти та інше. Івано-Франківськ
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вихід

Форма входу

Cтворення сайтів Івано-Франківськ Хостинг від uCoz | Нові кінофільми та фільми онлайн