Головна » Події

Сьогодні Василь Бабій відзначає своє 75-річчя. З цієї нагоди у читальній залі  обласної бібліотеки для юнацтва розгорнуто виставку-ювілей “Живий вогонь слова Василя Бабія”. На якій зібрані матеріали, що розповідають про життєвий і творчий шлях ювіляра, а також його книги різноманітного спрямування – історичного, патріотичного, краєзнавчого, гумористичного, літературного: “Олекса Довбуш”, “Дві корони”, “Ще десять років”,  “І лють, і сміх, і джавеліни”, “Образок”, “Парк Пригод”, “Покутський трисвіт”, “Кленові листки болю і любові”, “Біль і радість мандрів” та інші. Запрошуємо читачів ознайомитися з творчістю письменника.

Василь Бабій поєднав у собі прозаїка, есеїста, публіциста, гумориста, драматурга. Література стала основним наповненням і змістом його життя. Колектив Івано-Франківської обласної бібліотеки для юнацтва щиро вітає ювіляра і бажає йому добра, невичерпного натхнення і невгамовної спраги створювати нові літературні твори, цікавих творчих задумів і незгасимого вогню таланту.

Категорія: Події | Переглядів: 148 | Дата: 12.01.2024

Роком Сергія Параджанова ЮНЕСКО оголосило 2024-й рік. 9 січня 2024 року  світова культурна спільнота відзначає    100-літній  ювілей всесвітньо відомого кінорежисера,   сценариста, художника, народного артиста України, лауреата Державної премії України ім. Тараса Шевченка. З Україною пов’язана значна частина творчої біографії Сергія Параджанова - фільми "Наталія Ужвій", "Золоті руки", "Думка", "Перший парубок", "Українська рапсодія", "Квітка на камені". Міжнародне визнання прийшло до С. Параджанова після виходу в 1964 році кінострічки «Тіні забутих предків», заснованої на однойменній повісті Михайла Коцюбинського, котра посідає перше місце у списку 100 найкращих українських фільмів. Картина «Тіні забутих предків» отримала 28 міжнародних нагород, 24 Гран-прі міжнародних фестивалів, а за кількістю призів увійшла до Книги рекордів Гіннесса.  Сергій Параджанов — особистість непересічна в усьому, починаючи з національності, часто його називають «грузинським і українським режисером вірменського походження» і закінчуючи усім його життям.

До 100-річчя від дня народження Сергія Параджанова в читальній залі обласної  бібліотеки для юнацтва  презентовано бібліотечну виставку “Кіно як світогляд: Сергій Параджанов ”.

 

Категорія: Події | Переглядів: 163 | Дата: 09.01.2024

В читальній залі Івано-Франківської обласної бібліотеки для юнацтва презентовано книжкову виставку «Народжений бути вільним», присвячену 115-й річниці від дня народження Степана Бандери, головного Провідника українського визвольного руху ХХ ст., який зробив вагомий внесок у національне відродження України, формування української нації та національної свідомості.

Представлені матеріали розповідають про історичну постать Степана Бандери, висвітлюють життєвий та героїчний шлях борця за волю та незалежність України, значення його політичної спадщини та ролі в національному і духовному відродженні української держави. До уваги користувачів книги: Г. Бурнашов «Лицар великої ідеї»; Я. Сватко «Місія Бандери»; П. Арсенич, Г. Бурнашов, Б. Яневич «Степан Бандера та його родина»; Р. Частій «Степан Бандера»; «Життя і діяльність Степана Бандери: документи й матеріали»; С. Бандера «Перспективи української революції» та інші.

Степан Бандера – це яскравий приклад високого служіння українській нації, а його ім’я стало символом боротьби за волю України.

Категорія: Події | Переглядів: 134 | Дата: 02.01.2024

14 грудня вшановують ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, у день коли завершено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Пожежники, інженери, будівельники, шахтарі, енергетики, водії, військові, лікарі - усі, хто пішов тоді не тільки за наказом, а й за покликом серця, зупинили невидимого і дуже підступного ворога. Без самовідданості та героїзму цих мужніх людей наслідки катастрофи могли б бути набагато важчі. Трагедія спричинила значні людські жертви. Чорнобиль став символом атомної небезпеки у світовому масштабі.

 З цієї нагоди, для студентів кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, бібліотекар читальної зали Марія Козак-Дидич підготувала медіа-презентацію “Чорнобиль – бентежить пам'ять і серця” та презентацію виставки-ретроспективи “Подвиг і самопожертва”. Представлені матеріали розповідають про героїв ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.Цей день, ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, людей до, які віддали свої життя та здоров'я заради порятунку від ядерної небезпеки.Їхній подвиг неможливо переоцінити.Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність гідні найвищої поваги. Чорнобильська трагедія ніколи не стане для нас минулим, і досі вона нагадує про себе як гіркий присмак біди. Схиляємо наші голови перед усіма, кого сьогодні уже немає з нами, перед тими, хто ціною власного життя дав шанс на життя майбутнім поколінням. Щиро вдячні ліквідаторам, які живуть поруч. Пам’ятаймо їхній подвиг!

 

Категорія: Події | Переглядів: 1034 | Дата: 14.12.2023

Упродовж тижня, в Івано-Франківській обласній бібліотеці для юнацтва, відбулася низка літературно-мистецьких заходів приурочених щорічній акції «Національний тиждень читання», зокрема:

  • мандрівка книжковим мегаполісом «Споглядай і читай». Учні ліцею №3 поринули в неймовірний книжковий світ. Мандрівка розпочалася ознайомленням з новинками літератури від Українського інституту книги, які представлені на книжкові виставці  - міні-маркет сучасної української літератури «Читай! Мрій! Дій!»;
  • інтелектуальна вікторина «Все про книгу та бібліотеку», в якій юні ліцеїсти та користувачі бібліотеки з захопленням та азартом відповідали на запитання вікторини, проявивши себе справжніми книгознавцями;
  • тренінг «Читаємо. Обговорюємо. Креативимо». Тренерка з читання та швидкочитання, кандидатка філософських наук, доцентка Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Стицюк провела презентацію «Античитання! Історія, яку ти не прочитаєш» для юних шанувальників книги та в ігровій формі командний тренінг.

                                                                                                                              

Категорія: Події | Переглядів: 1153 | Дата: 08.12.2023

З нагоди Міжнародного дня волонтера та Дня Збройних Сил України в Івано-Франківській обласній бібліотеці для юнацтва презентовано бібліотечні виставки «Волонтери – люди доброї волі» та «На захисті незалежності України».

На Збройні Сили України, як відомо, покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Тому у цей день ми вшановуємо всіх, хто причетний до високого і почесного звання військовослужбовця, хто обрав для себе нелегку, але достойну професію – захищати рідну землю. Мужні воїни української армії, найкращі сини і дочки українського народу, твердо тримають ворожий удар і безжально б’ють ворога, неухильно наближаючи перемогу.

А волонтерський рух сьогодні об'єднав мільйони українців. Волонтерство – це найвпізнаваніший бренд України. Це віддзеркалення і втілення нашого українського національного духу. Саме завдяки українським волонтерам – їхній шляхетній жертовності, активній громадянській позиції та фанатичній відданості справі – Україна відстоює незалежність.

Матеріали, представлені на виставках розповідають про волонтерський рух, історію його виникнення, розвитку та сучасні реалії, а також про створення Збройних Сил України, про визначних військових нашого часу і виклики, з якими успішно справляється наше військо.

То ж маємо подякувати усім нашим воїнам за їхній чин, без них нашої держави не існувало б, а також усім волонтерам, за те, що вони підставляють плече країні і армії у важкі часи, міняють світ і нас на краще.

Українці завжди пишаються нашими Збройними Силами та волонтерами і вірять в них!

Категорія: Події | Переглядів: 197 | Дата: 06.12.2023

Цьогоріч українці  відзначають День Святого Миколая 6 грудня. Святий Миколай давно став символом добра, правди і надзвичайного милосердя, наулюбленіший у народі заступник. З покоління в покоління передавалися легенди й перекази про чуда, доброту й справедливість Святого Миколая.  Вважається, що він має дар постійно невидимо перебувати серед людей і допомагати в біді. Святий Миколай приносив у кожен дім разом із подарунками світло і благодать – і цей невидимий дар  куди цінніший і довготриваліший. Щиро і таємно він роздавав свою спадщину бідним і знедоленим, адже найбільшою цінністю вважав  - милосердя. І цим заслужив собі винагороду у Бога творити чуда із неба. Невидимою рукою Святий Миколай і сьогодні дарує нам  свою любов.

З нагоди свята у читальній залі обласної бібліотеки для юнацтва презентовано виставку «Миколай вночі мандрує, сном і казкою чарує». На ній представлені видання, які розповідають про традиції пов’язані із Днем Миколая Чудотворця, а також про самого християнського святого.

Завдяки нашій щирій молитві Святий Миколай береже нас від бід та тривог, дарує любов, радість та віру в дива. Наповнює наш дім світлом і допомагає відкривати серця. Нехай  особливо ретельно Чудотворець оберігає наших захисників та захисниць. І подарує усім українцям омріяну Перемогу.

Категорія: Події | Переглядів: 123 | Дата: 06.12.2023

Презентація книжкової виставки-реквієм "Україна пам'ятає, світ визнає" до 90-х роковин Голодомору 1932-1933рр. в Україні.

Категорія: Події | Переглядів: 225 | Дата: 24.11.2023

Віртуальна книжкова виставка "ЗУНР: боротьба та державність" - з нагоди 105-річчя від дня проголошеня Західноукраїнської Народної Республіки.

Категорія: Події | Переглядів: 141 | Дата: 01.11.2023

27 жовтня відзначають День української писемності та мови – на честь вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, з чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови.

З нагоди свята, провідний бібліотекар читальної зали книгозбірні Валентина Мельник презентувала для учнів 8-го класу Підпечерського ліцею Івано-Франківської міської ради бібліотечну виставку «Мова – національний оберіг».  Представлені видання розкривають історію походження української мови, її непростий шлях розвитку, велич та красу рідної мови, а також знайомлять з навчальною літературою, в якій розглядаються питання фонетики, орфографії, правопису та стилістики української мови.

Категорія: Події | Переглядів: 87 | Дата: 27.10.2023

1 2 3 ... 77 78 »
Неділя, 21.07.2024, 17:17


Untitled
ГОЛОВНА
ПРО БIБЛIОТЕКУ
СТРУКТУРА
НОВИНИ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ПОСЛУГИ
ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ

Пошук

Нові видання обласної
бібліотеки для юнацтва

Інформаційний дайджест до 90-річчя від дня народження Параски Хоми

Календар знаменних і пам’ятних дат на 2022 рік

Лауреати обласної ім. В. Стефаника та міської ім. І. Франка літературних премій.

Всі видання

Наше опитування

Чи відвідуєте Ви нашу бібліотеку?
Всього відповідей: 241

Календар

«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

Статистика

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET КОМПІК ІФ інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Розмістити оголошення, фірми, установи, сайти та інше. Івано-Франківськ
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вихід

Форма входу

Cтворення сайтів Івано-Франківськ Хостинг від uCoz | Нові кінофільми та фільми онлайн