Проблема неприйняття інших - є однією з найгостріших проблем сьогодення. Толерантність дозволить сучасному багатомільярдному населенню нашої планети спільно будувати мирне майбутнє не боячись глобалізаційних, мультикультурних процесів сучасності. Толерантність означає повагу, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу.
На запрошення бібліотекарки Марії Хміль до Івано-Франківського академічного ліцею-інтернату Івано-Франківської обласної ради завітала бібліотекарка обласної бібліотеки для юнацтва Людмила Ковальчук. Вона взяла участь у бібліодайджесті «Бібліотека – толерантність на шляху до миру і злагоди», який відбувся у ліцеї, в рамках проведення тижня толерантності. Учасниками он-лайн зустрічі стали ліцеїсти 10-Ф класу, які познайомились з добіркою художніх книг присвячених темі нетолерантності, негуманній поведінці, проявам булінгу в різних ситуаціях буденного життя підлітків та дорослих, про які розповіла їм Людмила Ковальчук. Герої цих історій оптимісти, вони не здаються перед соціальними викликами – шукають друзів, закохуються, доводять батькам та вчителям свою точку зору, стають цікавими особистостями. Пропонуючи книги про однолітків, які долають внутрішні страхи та зовнішній негатив борються за право на гідність та повагу, ми показуємо вразливість кожного з нас у певних ситуаціях, ведемо мову про співчуття та співпереживання не просто на словах, а й в конкретних вчинках, справах. Сподіваємось, що потрапивши в руки юного читача ці книги відгукнуться в їх серцях і допоможуть молоді краще зрозуміти світ та самого себе й уникнути негативного ставлення до інакшостей. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, ниспілкування та свобода думки, совісті і переконань.
Дякуємо за співпрацю, організацію та сприяння у проведенні он-лайн зустрічі вихователь ниці ліцею Орисі Ярославівні Візнюк та класній керівничці Галині Григорівні Яницькій.
|