7 липня християнська церква святкує Різдво Іоана Хрестителя – останнього зі старозавітних пророків і першого з Христових апостолів. Його життя стало безперервним ланцюгом героїзму, жертви й покути. Пройшовши випробування у пустелі, він проголосив світові про близькість Божого царства і появу месії, він хрестив Ісуса в Йордані, не боявся картати фарисеїв та царський дім за гріхи й поклав голову за Христа. Це християнське свято збіглося зі святом Купала, яке відзначали у дохристиянські часи.
З нагоди свята Івана Купала в обласній бібліотеці для юнацтва презентовано книжкову виставку «Купальська ніч – чарівниця».
Це дивовижне свято приходить до нас в середині літа, коли сонце стоїть високо – високо в небі, щедрим промінням купає землю, і від його лагідного тепла, щирої животворної сили дерева, квіти і трави буяють розкішною зеленню. Це особливий час, сповнений містики й жартівливих вірувань водночас.
Привертають увагу книги: Н. Лещенко, Р. Павлюк «Українська культура. Свята. Традиції. Обряди»; О. Яремійчук «Дванадцять місяців»; В. Ярош «Золотий колос Дажбога»; І. Ігнатенко «Етнологія для народу»; В. Скуратівський «Український рік», «Ой на Івана, та на Купала»; М. Шкода « Традиції і свята українського народу» та періодичні видання: «Дім і сім’я», «Берегиня», «Шкільна бібліотека», «Порадниця», які є орієнтиром для тих, хто цікавиться українською етнографією та фольклором, обрядами і звичаями святкування свята Івана Купала на Україні.
Чарівне, неповторне, найпоетичніше, магічне свято Івана Купала! Святкували його всі народи світу. Тож хай і нині засяють купальські вогні по всій Україні.
|