Ідеї єдності та соборності, як і свободи і незалежності, лежать в основі державницької ідеології будь-якого народу. Український народ не є винятком в цьому відношенні, внаслідок кількастолітніх важких зусиль, звитяжних злетів і гірких поразок наш народ наприкінці ХХ ст. знову виборов свою незалежність і розпочав будівництво власної держави. Справжньою вершиною поборницьких звершень українського народу, часів визвольної боротьби 1917-1920р.р., став історичний Акт Злуки УНР і ЗУНР, обнародуваний в урочистій обстановці 22 січня 1919р. на Софіївському майдані Києва. Важливо, що це прагнення витікало з мрій і бажань багатьох поколінь українського народу, спиралось на масовий об’єднавчий рух, який охопив всі його землі.
Напередодні святкування річниці проголошення Акту Злуки обласна бібліотека для юнацтва на запрошення Івано-Франківського міського територіального центру соціального обслуговування презентувала книжкову виставку «В єдності народу – сила держави». Зустріч розпочала Марія Снігур інструктор з трудової адаптації, яка прочитала невелику історичну довідку про події, які передували та стали причинами підписання Акту Злуки.
Подальшу розповідь продовжила бібліотекар читальної зали Людмила Ковальчук. Гості, люди похилого віку, ознайомилися з частиною матеріалів, що містять фонди бібліотеки з даної тематики. Презентовано мемуари та документальні збірники, наукові монографії та статті присвячені політичним та військовим подіям початку ХХ ст. в Україні. Цікавими є спогади, історичні праці сучасників, лідерів і активних учасників визвольних змагань на західноукраїнській та наддніпрянській Україні – М. Грушевського «Новий період в історії України», П. Мірчука «Українська державність 1917-1920рр.», М. Гуцуляка «Перший листопад 1918», С. Рудницького «Чому ми хочемо самостійної України». Не меншу цінність становлять й наукові дослідження сучасних істориків та етнополітологів В. Солдатенка «Проект «Україна» 1917-1920рр. Постаті» і бібліографічний довідник О. Верстюка, Т. Осташка «Діячі Української Центральної Ради», Т. Гунчака «Україна – перша половина ХХ століття». Всі ці та багато інших цікавих видань містяться в фондах обласної бібліотеки для юнацтва.
Одним із головних завдань сучасного державотворення в Україні є консолідація української нації, всіх громадян, збереження територіальної цілісності держави, зміцнення єдності всіх її регіонів.
|