В рамках екологічного тижня «Жити в стилі ЕКО – вчить бібліотека», в Івано-Франківській обласній бібліотеці для юнацтва відбулась медіа - екоподорож «Краєзнавчі дивовижі». Учасниками екомандрівки стали учні 9-Б класу академічного ліцею-інтернату Івано-Франківської обласної ради.
Юнаки та дівчата мали можливість дізнатись про справжні рекорди й дивовижі нашого краю, які вражають весь світ, помандрувати заповідними хребтами Карпат до найвищих вершин України – Говерли, Попа-Івана, Петроса; високогірних озер Несамовите та Бребенескул; завітали до «Чудо Старуні», де знаходиться єдиний в Україні грязевий вулкан та до Княжидвірського тисового заказнику – однієї з найбільших ділянок проростання тису ягідного в Європі; прогулялись високими та крутими берегами Дністровського каньйону до Червоної гори та стародавніх замків.
Також учні віртуально мандрували бурхливими гірськими річками, спокійними плесами озер, шумливими водоспадами, небезпечними висячими болотами-трясовинами, кляузами, що зникають та дізнались про їх охорону та збереження. Адже, незважаючи на те, що стан екології на Прикарпатті згідно з останніми дослідженнями зараз чи не найкращий в Україні, нашим горам, рікам, флорі та фауні загрожують нові екологічні проблеми: наміри будівництва малих ГЕС на гірських річках. Саме вони можуть спричинити велику шкоду не тільки екосистемі рік на яких будуть споруджуватися, але і нанести непоправну шкоду всім горам Карпатам – зміна гідрологічного режиму річок; перешкода руху на нерест форелі та іншим видам риб; підсилення зсувів; можливість регіонального підвищення рівня підземних вод та підтоплення земель в районі водосховищ; спотворення гірських ландшафтів, а разом з тим зниження туристичної привабливості регіону.
Сподіваємось що віртуальна мандрівка зміцнить любов підростаючого покоління до природи та навчить їх, як її берегти, адже лише спільними зусиллями, у третьому тисячолітті можна залишити чистими річки, джерела та ліси у спадок своїм дітям та онукам.
|