21.01.2014 "Неформальні соціальні молодіжні групи" | |
Гік (англ.
geek, geck - пришелепкуватий, схиблений) - людина , схиблена на якійсь вузькій темі, часто далекої від
реальності. Гік може, наприклад, надмірно цікавитися аніме, Гаррі Поттером,
лінуксом, МТГ , CP або історією кінематографа. Гік воліє (а іноді і здатний)
спілкуватися тільки з іншими гіками, які захоплюються тією ж тематикою. Всі
розмови він схиляє до своєї улюбленої теми, за якою він неминуче вважає себе
експертом світового рівня. Нерідко буває занудою, більше того, в російському
прокаті і на ТБ американське geek переводять саме як «зануда», що спотворює
сенс фільму або серіалу трохи більше, ніж повністю. У сучасному розумінні гік — це людина, що не мислить свого життя без комп'ютера й численних «примочок», до нього стосовних. Втім, останнім часом розуміння терміна «гік» розширилося настільки, що так називають не тільки запеклих компьютерщиков, не здатних провести пари годин без рідного ноута, але й усіх, хто повністю поглинений яким-небудь захопленням, пов'язаним з високими технологіями.
Гопніки - кримінальна молодіжна субкультура. Молодіжні угрупування, перетворившись в структури організованої злочинності, поділили сфери впливу і вважають за краще з’ясувати стосунки, не вдаючись до масових бійок. У середині 90 років. з’являється нове покоління «гопніків», неконтрольоване організованою злочинністю або контрольоване в меншому ступені. Вони швидко виявили себе як «культурні вороги» більшості молодіжних субкультур: байкерів, рейверів, ролерів і т.д. Будь-який підліток, який належить до іншої субкультури, може бути побитий, підвернути сексуальному насильству, пограбуванню.
Го́ти (англ. Goths, від англ. Gothic у значенні варварський, грубий) — субкультура, що зародилася наприкінці 70-х років XX століття у Великобританії на основі панк-руху. Готична субкультура досить різноманітна і неоднорідна, однак для всіх її представників в тому чи іншому ступені характерні специфічний імідж і інтерес до готичної музики. Від початку будучи молодіжною, нині у світі субкультура представлена людьми віком від 14 до 45 років і старшими. Серед сучасних представників субкультури можна умовно виділити два великих напрямки — до першого відносяться готи, які віддають перевагу музиці «традиційних» жанрів (готичний рок, пост-панк, дарквейв), до другого — шанувальники EBM, дарк-електро і подібних стилів, що мають з початковою готикою мало спільного; відмінність в смаках призвела до того, що у представників цих двох течій виникли різні модні тенденції, часто вони відвідують різні клуби і фестивалі, користуються вузько орієнтованими Інтернет-ресурсами — відповідно, і розуміння «готики» у них може бути майже протилежним. Крім «справжніх» готів, існують і «позери», кількість яких почала збільшуватися в 1990-х — найчастіше це підлітки, які намагаються виглядати як представники субкультури, але не розбираються в її історії, музиці й моді; для їх позначення нерідко використовуються різні зневажливі прізвиська.
Хі́пі (ще: Хіппі, Гі́пі, англ. hippie, hippy) — міжнародний молодіжний рух, виник у 1965 році у Сан-Франциско у контексті лібералізації і демократизації традиційного суспільства, один з найяскравіших проявів контркультури, мав пацифістське забарвлення, склав великий вплив на мистецтво, особливо рок-музику, з ним пов'язані такі поняття, як сексуальна революція, психоделічна революція. Занепав на початку 1970-их років, перетворившись на одну з субкультур. Був одним із символів епохи. Його учасники називали себе «Поколінням квітів, Дітьми квітів, Love Generation». Соціальний склад хіпі неоднорідний, але в першу чергу це творча молодь: починаючі поети, художники, музиканти. Зовнішній вигляд, форма одягу: незалежно від статі — довге волосся, особлива стрічка навколо голови, на руках — «фєнєчки», тобто саморобні браслети або буси (найчастіше зроблені з бісеру, дерева або шкіри), прикрашений бісером або вишивкою джинсовий мішечок на шиї для зберігання грошей і документів. Колір одягу в основному світлий. Останнє покоління хіппі відрізняють такі атрибути, як рюкзачок і три-чотири кілечка у вухах, рідше в носі (пірсинг). Відома любов хіпі до квітів (одна з самоназв — „діти квітів”) і до ходіння босоніж. Музичний стиль: із західної музики хіпі воліють психоделічного рок, люблять групу «Doors». Серед російських виконавців Борис Гребєнщєков. Мова, жаргон: велика кількість англійських запозичень, таких як «болт» — пляшка, «Вайн» — вино, «флет» — квартира, «хайр» — волосся, «піпл» — люди. Характерне часте використання зменшувальне суфіксів і слів, що не мають аналогів у літературній мові для позначення специфічних понять, властивих тільки хіпі. Розваги: з алкогольних напоїв хіпі воліють до вина і портвейну. Досить часто вживають наркотик (зазвичай легкі). Частиною хіпповской ідеології є «вільна любов» — з усіма відповідними наслідками. Хіппі, як правило, пацифісти. Одним з перших було гасло «Make love, not war». (Займайтеся любов’ю, а не війною).
Па́нки (від англ. punk — обезбашена молода людина; хтось екстремальний, незалежний) — молодіжна субкультура, покоління молодих людей на рок-естраді (середина
70-х рр. 20 ст.). Провідною інтонацією їхніх виступів став різкий протест проти
будь-яких моральних і звичаєвих правил. Це відбилося насамперед на характері їх
музики - панк-року (постійна зміна інтонації, надмірне використання
ударних інструментів, переважання ритму над мелодією). Шокував глядачів і
зовнішній вигляд виконавців у їх стилі завжди присутня неохайність і недбалість
(різноколірний грим, лахміття старомодного одягу, обвішаного усіляким
мотлохом). Соціальний склад: більшість панків — діти робочих районів. Зовнішній вигляд, форма одягу: стандартною панковською зачіскою вважався «ірокез» — полоска довгого вертикально стоячого волосся на голеній голові, але поширені також гоління півголови з довгими волоссям і навіть просто виголені скроні при довгому волоссі. Панки воліють до рваного, брудного одягу. Часто можна бачити панка в джинсах, де смужки тканини чергуються з дирами, закріпленими шпильками і ланцюжками (взагалі любов панков до англійських шпильок надзвичайно велика, вони вставляють їх усюди — у куртки, майки, джинси і навіть у вуха). З взуття панки носять в основному високі армійські черевики. Музичний стиль: засновниками панк-культури вважається англійська група «Sex pistols». Крім неї в пошані «Ramones» і «Dead Kenedies». У середині 80-х з’явилася група «Exployted», яка грала жорсткий панк, який одержав назву «хардрок» і став самостійним музичним стилем. Мова, жаргон: характерне
вживання слів з воровського жаргону Розваги: на відміну про хіпі панки з алкогольних напоїв віддають перевагу горілку, охоче вживають наркотики.
| |
|
Пошук |
---|
Наше опитування |
---|
Календар |
---|
Статистика |
---|
Форма входу |
---|