У демократичному суспільстві громадянам належать певні базові права: свобода слова, право на конфіденційність і релігійна свобода. Проте залишається питання, чи можуть бути права абсолютними і необмеженими? Де існує та межа втручання влади, правоохоронних органів у приватне життя задля безпеки громади, демократичних принципів суспільства.
Однією з найбільш актуальних тем для розвитку правоосвітньої свідомості молоді є питання соціальної і громадянської відповідальності, внутрішні «кордони свободи». Молодіжний клуб знавців права «Де юре» присвятив правову годину спілкування темі «Чи все в житті стосується тебе?». Вихователь обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості Ірина Купчак розпочала захід з міні – лекції про історію прав людини, роль і місце людської гідності в системі прав людини, механізм захисту прав людини на національному та міжнародному рівні.
Другий етап правової години провела завідувач читального залу обласної бібліотеки для юнацтва, керівник молодіжного клубу знавців права «Де юре» Людмила Ковальчук у формі обговорення з елементами дискусії «Займи позицію». Учні 9-П класу обласного ліцею – інтернату переглянули правові відеосюжети і висловили свою точку зору на проблеми порушення прав людини державою, правоохоронними органами, іншими владними структурами. Шукали підтвердження своїх аргументів у законодавстві України і міжнародних договорах. Основними міжнародними документами, що стали гарантом прав людини в світі є – Загальна декларація прав людини (1948р.), Європейська Конвенція захисту прав та основних свобод (1950р.), Декларація прав дитини (1966р.).
При підведенні підсумків зустрічі вчитель правознавства обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості Олег Ткач наголосив, що метою освіти з прав людини є формування громадян, які діють згідно з законом, а не просто знають, що у них є такі права.
|