Василь Стефаник увійшов у літературу як письменник виняткової оригінальності, зі своїм світовідчуттям і світобаченням: «Я писав про те, що серце співало… Кажуть, що я песиміст. Але це не правда. Я оптиміст. Я представив ваше темне життя і представив ваш настрій. І все те страшне, що є в ньому, а що так болить мене, писав я горіючи, і кров зі сльозами мішалася. Але коли я найшов у ваших душах такі слова, що можуть гриміти, як грім, і світити, як зорі, - то це оптимізм».
У форматі відзначення 150-ліття від дня народження Василя Стефаника в обласній бібліотеці для юнацтва організовано книжкову виставку «Володар дум селянських» на якій представлені видання, які окреслюють особисте життя письменника - С. Процюк «Троянда ритуального болю», Р. Горак «Кров на чорній ріллі», В. Бабій «Покутський три світ»; активну соціальну та громадсько-політичну позицію - В. Лесина «Василь Стефаник», П. Арсенич «Найбільший знавець душ селянських». Окремим значним розділом стефаникознавства є взаємини з генієм Івана Франка - Р. Піхманець «І. Франко і В. Стефаник: взаємини на тлі доби», Т. Виноградник «Франко в житті Стефаника». Доповнює цей матеріал – творча та епістолярна спадщина письменника, автобіографічні новели, спогади сучасників про митця.
Письменники, лауреати обласної премії ім. В. Стефаника Василь Бабій і Михайло Батіг завітали до книгозбірні та наголосили про значимість і важливість його творчості для молодого покоління.