Виникнення писемності - це надзвичайно важлива подія у історії будь-якого народу. Адже вона має здатність зберігати досвід нації та передавати з покоління в покоління її культурні цінності. Слов'янська писемність, основи якої заклали Кирило і Мефодій була створена в ІХ столітті. Укладена ними "кирилиця" стала підгрунтям багатьох писемних мов. Серед яких і наша рідна, українська.
Щорічно 24 травня в Україні відзначають День слов'янської писемності і культури.
Символічно, що саме сьогодні вшановують пам'ять святих Кирила та Мефодія. Своєю діяльністю вони не тільки заклали фундамент для розвитку писемності та літератури слов'янських народів, а й сприяли піднесенню освіти, духовності.
Із цієї нагоди у читальній залі обласної бібліотеки для юнацтва розгорнуто виставку "Витоки нашої мови". На ній представлені праці дослідників, які розкривають етапи розвитку слов'янської писемності, відповідають на запитання, щодо походження української мови. Це: "Історія української мови" Я. Радевич-Винницький, "Вступ до слов'янської філології" В. Лучик, "Повернення в Царгород" Л. Івшина.
Тож шануймо свою історію, оберігаймо культурну спадщину рідного народу та цінуймо розмаїття українського слова.