Друковані книжки - переписані вручну, декламовані вголос, передані в подарунок або в обмін - були першою соціальною мережею. Вони дають старт розмовам, дискусіям, а інколи, навіть бійкам і вони з’єднують одного читача з іншим. Зараз активісти громад (книготорговці, бібліотекарі,вчителі) зрозумівши важливість читання і книги знову залучають бібліотеки до їх розбудови. Але замість того щоб захищати книжку від екрана, можливо треба просто поставити цифрові інструменти на службу поширенню друкованої книги?
Саме про це говорила з учнями 10 - А класу бібліотекар обласної бібліотеки для юнацтва Людмила Ковальчук, на годині спілкування «Книга та Інтернет: друзі чи суперники». Щоб познайомитись з читацькими уподобаннями школярів і ставленням до друкованої книги бібліотекар провела опитування «Книга і Я: перспективи дружби». А потім представила для юнацтва презентацію, в якій розповіла про те як книга змінюється та осучаснюється в епоху панування кліпового мислення і інтернет гаджетів. Незмінним компонентом історії книжок є їхня властивість до набування нових форм і, як результат, вони й досі панують в думках та серцях мільйонів книголюбів. Книгоблогери, буктюбери, букстаграмери - використовують соцмережі для викладу своїх планів на читання влітку чи на Різдво, створюють книжкові колажі, відмічають на гуглкарті місця, де відбуваються події улюбленої книги, або книжкові крамниці з розпродажами. І більше, адже сучасні письменники бажаючи знати думку своїх читачів викладають, ще недописаний текст, його глави чи уривки, і запитують своїх дописувачів куди на їх думку має рухатися сюжетна лінія, що має вчинити книжковий герой. Таким чином, створюється коло читачів ще не існуючої книги, а інколи, звичайні невеликі дописи в фейсбуці, за вимогою друзів-дописувачів, перетворюються на популярну книгу. Читання книг стало не просто передаванням інформації від одного мозку до іншого, а своєрідною панацеєю від психологічних тисків сучасного супершвидкісного світу.
На завершення зустрічі бібліотекар ліцею Марія Хміль представила виставку популярної, сучасної української художньої літератури, що може зацікавити молодь актуальними темами та сюжетами.
|