Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «торгівля людьми», «контрабанда людьми», «трафікінг». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром».
Торгівля людьми є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається дуже стрімко і приносячи великі прибутки привертає увагу транснаціонального кримінального бізнесу.
Проблема торгівлі людьми залишається болісною і для України. Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, тисячі українців їдуть за кордон, спритні ділки щороку використовуючи сотні таких шукачів.
Людмила Ковальчук керівник молодіжного клубу знавців права «Де юре» присвятила цій актуальній проблемі правовий проект «Сучасні форми рабства: небезпека закордоном», в рамках якого проводяться зустрічі з дорослими що втратили роботу, студентами та учнями , які планують поїздку закордон для попередження їх дій в подорожі. Цього разу розмова відбулась з учнями академічного ліцею для обдарованих в рамках Тижня права. Ліцеїсти 10 класу дізнались про ті небезпеки що можуть чекати на українців що виїжджають для роботи чи відпочинку і як їх уникнути. Вони поділились власними історіями, які трапились з їх знайомими чи близькими і мали ознаки торгівлі людьми. Водночас, переконували, що з ними такого ніколи не трапиться , на запитання бібліотекаря хто планує поїздку за кордон майже всі підняли руку. Важливим для убезпечення особистої свободи учні назвали – знання мови країни прибуття, перевірка туристичних фірм та візових агентств, надання копій документів родичам. Людмила Ковальчук провела тренінг - гру «Шукаємо роботу за рекламним оголошенням». Бібліотекар Марія Хміль презентувала виставку –пересторогу «Торгівля людьми», яка містила матеріали про це жахливе явище не тільки в документальній-публіцистичній літературі та періодиці , а й в сучасній українській літературі.
|