З нагоди відзначення 145-річчя від дня народження видатного українського письменника – реаліста, неперевершеного майстра соціально-психологічної новели Василя Стефаника обласна бібліотека для юнацтва презентувала книжкову виставку-ретроспективу «Творець і неперевершений майстер новели».
Творчість Василя Стефаника – одна з яскравих сторінок української літератури, її окраса, її гордість. Письменник створив і підніс до вершин досконалості дуже популярний жанр гранично стислої соціально-психологічної новели, як спалах блискавки, психологічно сильні й гармонійно цілісні щодо змісту й форми новели Василя Стефаника вражають драматизмом і правдивістю. Кожне слово в його новелах переповнене гуманним співчуттям до знедоленого західноукраїнського селянства. Воно змушує замислюватися над долею народу. З великою силою письменник розкрив красу душі простої людини, змученою непосильною працею на багатих і голодом, вдягненої в лахміття, обпаленої гарячим сонцем, холодними вітрами та морозами.
Краще ознайомитися з життям В. Стефаника, зрозуміти світогляд письменника, заглянути в його творчу майстерню, наблизити реальну історичну дійсність і осягнути її глибину допоможуть книжкові видання, статті з періодичних видань представлені на виставці: В. Лесина «Василь Стефаник»; О. Гнідан «Василь Стефаник. Життя і творчість»; Т. Виноградник «Нащадки Василя Стефаника»; О. Синиця «Вдячна долі»; В. Костащук «Володар дум селянських»; Ф. Погребенник «Сторінки життя і творчості Василя Стефаника»; Р. Піхманець «І. Франко і В. Стефаник: взаємини на тлі доби»; С. Процюк «Троянда ритуального болю». Доповнює цей матеріал – творча та епістолярна спадщина письменник, автобіографічні новели, спогади сучасників про митця. При зустрічі з творами В. Стефаника ми маємо щастя бачити, відчувати красу, страждати через чужі болі, любити й ненавидіти, плакати й стискати кулаки від сильного душевного зворушення. Щастя почувати себе людиною.
|