Головна » Архів матеріалів

Кожна зірка в небесному сузір’ї неповторна: має свій колір, яскравість, спектр. Але всі разом, вони творять певну небесну симфонію, даруючи людям, що дивляться вгору, знайомі фігури і знаки. Так і наші таланти, захоплення, вміння, вони такі різні в кожного з нас, але навіть найменша зірка важлива для кожного сузір’я, вона стає творцем загального малюнку неба.

В обласній бібліотеці для юнацтва незвичайний день, справжніми зірками стали молоді дівчата, які взяли участь в творчому дебюті «Сузір’я креативної молоді». Свято, яке кожного року обласна книгозбірня для юнацтва організовує для всіх юних, активних та особливих.

Категорія: Події | Переглядів: 151 | Дата: 23.12.2021

Івано-Франківська обласна бібліотека для юнацтва вже кілька років є співорганізатором зустрічей та різноманітних заходів для дітей "сонечок".

В читальній залі бібліотеки  відбувся майстер клас для діток Сонця в рамках реалізації проєкту "Сонячний простір".  Дітки виготовили святково-смачну ялинку та отримали книжкові подарунки від працівників книгозбірні.

 

Категорія: Події | Переглядів: 171 | Дата: 21.12.2021

  Івано-франківська обласна бібліотека для юнацтва спільно із бібліотекою Вищого професійного училища №13 з нагоди Дня волонтера, який ми відзначали зовсім нещодавно,  провели зустріч-діалог “Мистецтво дарувати добро”. 

  На свято завітали  гості: Наталія  Чаплинська – депутат Івано-Франківської обласної ради, реабілітаційний психолог воїнів та ветеранів АТО/ООС, голова громадської організації “Центр допомоги Людина”; Роман  Дорожівський – голова ветерансько-волонтерської організаціі “Галицькі леви”, учасник бойових дій на сході країни; Олександр Марценко , позивний “Санич” – воїн, захисник України. Молодь та педагоги ВПУ №13 зацікавлено слухали  волонтерів,  які розповідали про роботу своїх організацій, захоплювались щирими одкровеннями учасників  бойових дій. Бібліотекар читальної зали обласної бібліотеки для  юнацтва Марія Козак-Дидич розповіла присутнім історію розвитку волонтерського руху та ознайомила з книжковою виставкою “Милосердя офіцери – наші славні волонтери”. Директор ВПУ №13 Мирослав Данилюк та завідувачка бібліотеки  Галина Підскальна   звернулися із словами подяки до гостей зустрічі, адже кожна мить їхнього життя є зразком самовідданості та патріотизму.

 Памятаймо, що волонтерство – це стан душі. Тож не будьмо байдужими! Відкриймо свої серця для милосердя! І нехай потреба творити добро, стане для нас щоденною потребою.

Категорія: Події | Переглядів: 95 | Дата: 17.12.2021

В сучасний час беззаперечною є важливість неформальної освіти та роботи з підтримки самостійності, самовдосконалення  юнацтва. Пошук альтернативних форм  та способів роботи з молоддю, залучення їх до активності в найрізноманітніших соціальних сферах та проєктах, участь у демократичних процесах та структурах є необхідною ланкою на шляху до створення нового демократичного суспільства.

Обласна бібліотека для юнацтва долучилась до проведення Всеукраїнського тижня права, з нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини підготувавши декілька цікавих зустрічей для старшокласників міста.

 

Категорія: Події | Переглядів: 90 | Дата: 13.12.2021

У 2021 році святкуємо 150-ий ювілей геніального новеліста В. Стефаника. З цієї нагоди відбулася низка заходів та подій. Так,  до цієї дати вийшли у світ книги «Стефаниківський Чин: антологія» та «Від землі Стефаника» - антології творів лауреатів найвищої на Прикарпатті відзнаки в галузі літератури – обласної премії ім. В. Стефаника.

В читальній залі обласної бібліотеки для юнацтва відбулась презентація антологій.

Категорія: Події | Переглядів: 91 | Дата: 10.12.2021

“Сказав мудрець: - Живи, добро звершай! Та нагород за це не вимагай… Хай оживає істина стара: Людина починається з добра!”

                                                                              (Любов Забашта)

Творити добро і щиро дарувати теплоту свого серця – ось щоденна потреба усіх волонтерів. Наші “янголи милосердя”  підтримують усіх кому важко не чекаючи нічого взамін. Щоб вшанувати їхню безкорисливу працю у 1995 році на засіданні Організації Об'єднаних Націй було прийнято рішення встановити 5 грудня Міжнародним днем волонтерів (інша назва цього свята – Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального зростання). З нагоди цієї події у Івано-Франківській обласній бібліотеці для юнацтва розгорнуто виставку “Милосердя офіцери – наші славні волонтери”. До уваги читачів працівники підготували книги та періодичні матеріали, у яких ґрунтовно досліджено історію  руху добровольців та сучасну ситуацію в Україні і світі. Всупереч поширеній думці волонтерство, як соціальне явище було засноване саме активною французькою та німецькою молоддю після Першої світової війни. Саме тоді й було створено Координаційний комітет міжнародної волонтерської служби (CCIVS) під егідою ЮНЕСКО із штаб-квартирою у Парижі.

Категорія: Події | Переглядів: 79 | Дата: 06.12.2021

Для українського народу з давна однією з основ матеріальної культури добробуту і достатку є - хліборобство: не було нічого важливішого в житті людини, ніж хліб, що займав чи не найголовніше місце в житті, обрядах та релігії. Тому, однією з найболючіших та найстрашніших сторінок нашого минулого є штучно організований Радянського владою Голодомор 1932-1933 років на території тодішньої радянської України. В світоглядній традиції українців це означало порушення найсвятіших духовних настанов та свідоме приречення народу на вимирання. Забути цей голодний терор не можливо й  тепер; це не про цифри чи дати, а про емоційний та духовний злам в житті всієї нації. Дослідники, які займаються історичними дослідженнями цієї теми, говорять про те, що часто розповіді очевидців настільки вражають, що навіть розум відмовляється коментувати або піддавати науковому аналізу усні, письмові матеріали. Адже це історія доль мільйонів українців розказана оповідачами-свідками, яка вражає своєю жорстокістю і цинізмом, безжалісністю до людей: родин, сусідів, друзів, односельців.

Переглядів: 74 | Дата: 26.11.2021

 

З ініціативи Українського інституту книги та Міністерства культури та інформаційної політики  було втілено в життя книжковий проект «30 знакових книжок нашої Незалежності». З 15 вересня до 15 жовтня українці обирали головні книжки України! Важливі, такі що викликають суспільний резонанс, сприяють розумінню історії України, створюють національну ідентичність, об’єднують всю Україну. Познайомитись з цим унікальним списком видань та прочитати, ще незнані книги ви зможете завітавши в обласну бібліотеку для юнацтва.

Бібліотекарі підготували книжкову інсталяцію присвячену 30-літтю незалежності України та втіленню проекту «30 знакових книжок нашої Незалежності».

Категорія: Події | Переглядів: 132 | Дата: 22.11.2021

Проблема неприйняття інших -  є однією з найгостріших проблем сьогодення. Толерантність дозволить сучасному багатомільярдному населенню нашої планети спільно будувати мирне майбутнє не боячись глобалізаційних, мультикультурних процесів сучасності. Толерантність означає повагу, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу.

На запрошення бібліотекарки Марії Хміль до Івано-Франківського академічного ліцею-інтернату Івано-Франківської обласної ради завітала  бібліотекарка обласної бібліотеки для юнацтва Людмила Ковальчук. Вона взяла участь у бібліодайджесті «Бібліотека – толерантність на шляху до миру і злагоди».

Категорія: Події | Переглядів: 78 | Дата: 19.11.2021

16 листопада – Міжнародний день толерантності, що урочисто був проголошений «Декларацією принципів толерантності», затвердженою  у 1995 р. на 28-й Генеральній конференції ЮНЕСКО.

  Чому питання толерантності  стало настільки важливе саме в сучасному світі? Бо ми всі маємо зараз можливість і бажання жити у світі різних людей та ідей, бачити та оцінювати різноманітні культури та способи життя країн та народів нашої планети, а також, при необхідності, самим жити в різних куточках світу куди заносить нас доля. А толерантність - саме та якість наших стосунків з зовнішнім світом, яка дозволяє виявляти свою точку зору, але при цьому адекватно сприймати думки інших людей, не порушуючи їх права та свободу.  Водночас  толерантність – це не якісь вчинки, поблажливість чи потурання, це – здатність сприймати без агресії інший спосіб життя, поведінку, інші погляди шляхом встановлення довірливих взаємовідносин, співпраці та компромісу. Обласна бібліотека для юнацтва створила для читачів добірку цікавої  книжкової літератури, що розповідає про вияви нетолерантності, нетерпимості та булінгу в світі підлітків та дорослих. Сподіваємось, що ці книги допоможуть вам у пошуку свого рецепту проти дискримінації та упереджень. Для нас він очевидний  - це повага!  

Тому будьмо добрішими! Будьмо терпимими! Будьмо толерантними  один до одного! І читаймо хороші книги!

Категорія: Події | Переглядів: 164 | Дата: 16.11.2021

« 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 85 86 »
Неділя, 27.11.2022, 15:26


Untitled
ГОЛОВНА
ПРО БIБЛIОТЕКУ
СТРУКТУРА
НОВИНИ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ПОСЛУГИ
ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ

Пошук

Нові видання обласної
бібліотеки для юнацтва

Календар знаменних і пам’ятних дат на 2022 рік

Лауреати обласної ім. В. Стефаника та міської ім. І. Франка літературних премій.

Інформаційний бюлетень "Час. Книга. Молодь" за 2020 рік.

Всі видання

Наше опитування

Чи відвідуєте Ви нашу бібліотеку?
Всього відповідей: 235

Календар

«  Листопад 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Архів записів

Статистика

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET КОМПІК ІФ інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Розмістити оголошення, фірми, установи, сайти та інше. Івано-Франківськ
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вихід

Форма входу

Cтворення сайтів Івано-Франківськ Хостинг від uCoz |