УДК 81. (477.86) (083.81)
Є – 14
Справою українства жив і дихав (до 175-річчя від дня народження Євгена Желехівського, українського лексикографа, фольклориста, педагога): інформ – досьє / [уклад. Бідичак Я.Д.; ред. Ребрик Г. М.; відп. за вип. Шаган С.Я.] Івано-Франківська обласна бібліотека для юнацтва. – Івано-Франківськ, 2019. – 7 с.
|
УДК 821.161.2.09. (477.86) (083.8)
П – 16
Пантелеймон Куліш: письменник, етнограф, мовознавець: інформ – реліз / [уклад. Бідичак Я.Д.; ред. Ребрик Г. М.; відп. за вип. Шаган С.Я.]; Івано-Франківська обласна бібліотека для юнацтва. – Івано-Франківськ, 2019. – 16 с.
Укладач: Я. Бідичак
Редактор: Г. Ребрик
Відповідальна за випуск: С. Шаган
|
УДК 821.161.2.09. (477.86) (083.8)
Л 28
Лауреати обласної імені В. Стефаника та міської імені І. Франка літературних премій 2019 року: експрес – інформація / [уклад. Бідичак Я.Д.; ред. Ребрик Г. М.; відп. за вип.. Шаган С.Я.]; Івано-Франківська обласна бібліотека для юнацтва. – Івано-Франківськ, 2019. – 14 с.
Укладач: Я.Бідичак
Редактор: Г.Ребрик
Відповідальна за випуск: С.Шаган
|
УДК 821.161.2.09. (477.86) (083.8)
П 26
«Перлини з гуцульської ріки життя»: інформ – дайджест / [уклад. Бідичак Я.Д.; ред. Ребрик Г. М.; відп. за вип. Шаган С.Я.]; Івано-Франківська обласна бібліотека для юнацтва. – Івано-Франківськ, 2019. – 8 с.
Укладач: Я. Бідичак
Редактор: Г. Ребрик
Відповідальна за випуск: С. Шаган
|
УДК 316.3(477) - 053.6(048)
Ч 24
Книга. Молодь: інформ. бюлетень. – Вип.32 /[уклад. О. Шинкаренко; ред. М. Стасюк; відп. за вип. С. Шаган]; Івано-Франківська обласна бібліотека для юнацтва. – Івано-Франківськ, 2019. – 18 с.
Інформаційний бюлетень «Час. Книга. Молодь» інформує про статті з періодичних видань за друге півріччя 2018 року.
|
УДК 821.161.2 (477.86) (083.81)
Ч 79
«Чтиво добре, непретензійне, цікаве»: інформ-реліз до 70-річчя від дня народження Василя Бабія /[уклад. С. Когут; ред. Г. Ребрик; відп. за вип. С. Шаган]; Івано-Франківська обласна бібліотека для юнацтва. – Івано-Франківськ, 2019. - 11 С.
Укладач: С. Когут
Редактор: Г. Ребрик
Відповідальний за випуск: С. Шаган
«Я відзначив характерну рису літературних потуг Василя Бабія: постійне намагання давати духовну поживу читачам, які прагнуть саме такого читання. Читання, де присутній певний історичний дискурс, переповідування знайомих і малознайомих фактів минулого, через призму легкого але нелегковажного поводження з ними.»
Є. Баран
|
Роки нестримною ходою продовжують свій рух, усе далі й далі відкидаючи нас у часі від подій початку ХХ сторіччя, коли у полум’ї революції народжувалась Українська Народна Республіка. Народжувалась, щоб усього лиш на коротку мить посіяти в серцях справжніх українців надію на відродження колишньої величі козацької Гетьманщини, вчинити відчайдушну спробу продемонструвати світові, що Україна є самостійною державою.
Крути… Символ героїзму і відданості нашого юнацтва, символ національної трагедії. Квіт української молоді, оті мученики українські, ті новітні воїни і герої, які склали іспит зрілості, ставши в обороні української волі й державності.
Історична правда… На щастя, нова доба створила нам сприятливі умови для самоочищення, повернення народу, його справжньої історії. Тож перегляньмо віртуальну виставку і перенесімося в буремний незабутній 1918 рік:
|
Календар знаменних і пам’ятних дат на 2019 рік містить ювілейні дати видатних діячів літератури та мистецтва, суспільно-політичного та культурно-мистецького життя України та Прикарпаття.
Рекомендовано бібліотечним працівникам, учителям та іншим категоріям читачів в підготовці та відзначенні названих подій.
|
14 жовтня – День захисника України. Свято відзначається у день Покрови Пресвятої Богородиці, водночас з Днем українського козацтва, а також Днем створення УПА.
На зламі епох, коли відбуваються переоцінювання цінностей, змінюються світоглядні орієнтири, інтереси всіх соціальних груп, патріотизм стає стрижнем, навколо якого об’єднуються кращі сили суспільства. Патріотизм поєднує в собі любов до України, до свого народу, гордість за її минуле і сьогодення, готовність до її захисту, утвердження в свідомості об’єктивної оцінки ролі українського війська в українській історії, спадкоємності розвитку Збройних Сил у відстоюванні ідеалів свободи та державності України, її громадян ,від княжої доби Гетьманського козацького війська, військ УНР, Січових стрільців, воїнів УПА, Майдану, героїв Небесної Сотні та героїв бойових дій на Сході України.
|
27 років тому Верховна Рада урочисто проголосила незалежність України та відродження самостійної держави - України. Рівно 27 років тому ми знайшли свободу, але саправді це був новий етап у нашій боротьбі, який продовжується і нині. Але українці довели, що вже ніколи не втратять власної дкржави. Ми згуртувалися у щирих хвилинах радості за спільні перемоги і загартувалися у запеклих боях, у хвилинах мовчання за пам'яттю наших Героїв. А ще - і у відчутті того, що Свобода вже стала нашою релігією і оберегом духу. І відповідальністю кожного, хто виголошує: "Слава Україні!"
Обласна бібліотека для юнацтва підготувала віртуальну виставку - вітраж "День Незалежності - світле свято української державності". До вашої уваги представлені чисельні грунтовні історичні монографії, ілюстровані альбомні видання, журнальні та газетні публікації присвячені різним періодам боротьби за становлення української нації, висвітлено життєвий шлях тих українців, що поклали життя на шляху до втілення ідеї Незалежної України.
|
|